Haberler

Tavacı Recep’in Özel Misafirleri Olduk

Tavacı Recep'in Özel Misafirleriyiz

Özel Eğitim Gerektiren Çocuk Hakları Derneği yönetici ve üyeleri “Tavacı Recep Usta”da günün anlam ve önemiyle ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının bir bölümüne Alpiş Group Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Karaalp ve Meşhur Tavacı Recep Usta Genel Müdürü Atilla Murat İçin Beyler de katıldı. Alpiş Group Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Karaalp, böyle anlamlı günde kendilerini müesseselerinde ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Dernek Başkanı ve YeniGün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Hüsamettin Akyıldız; “3 Aralık’a bir farkındalık günü olarak bakmak gerekir. Engelli hakları ve sorunlarını bir gün değil, 365 günün her saatinde ve nefes alınan her mekânda düşünmek gerekir. Engelli bireylerin ve ailelerinin sorunlarının sadece farkına varılmaya çalışılmıştır demek daha doğru olur. Yoksa eğitimden sağlığa, yoksulluktan istihdama yönelik çözüm bekleyen sorunları var engelli bireylerin.Tavacı Recep Özel Misafirlerini Ağırladı
Hala okullarına sınıflarına istenmeyen dışlanan çocukları ve aileleri görmek içimizi acıtmaktadır. Dernek olarak üyelerimizin ve üye olmayan diğer engellilerimizi yasal hakları konusunda bilgilendiriyor gerekli mercilere yönlendiriyoruz “dedi.
Toplantıya, Özel Eğitim Gerektiren Çocuk Hakları Derneği Sekreteri Şükran Baş ve YeniGün Çocuk Gelişimi Eğitmeni Şenay Karagöz ile üyeler; Osman Onat Çetinkaya, Zeynep Uzgur, Mücahit Karabaş ve Sinem Özyurtsever katıldı.

YeniDönem Gazetesi