Derneğimizin Amacı

Özel eğitim gerektiren çocuklara özel , bir derneğin faydalı olacağını düşünerek yola çıktık.

Alanlarında uzman; psikolog, rehber öğretmen, zihin engelliler öğretmeni, zihin engelliler sınıf öğretmeni, okul öncesi öğretmeni ve bir işletmeciden oluşan bir ekip oluşturduk.

Özel eğitim gerektiren çocuk haklarına, mevzuatlar ve bütçe açısından değil, haklar açısından bakılmasını sağlamak öncelikli hedefimizdir.
Özel eğitim gerektiren bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek, ailelerin çocuklarıyla ilgili kaygılarını en aza indirmek için ciddi projelere ihtiyaç vardır.

Özel eğitim gerektiren bireylerin haklarının kullanılmasını, magazinsel boyutundan çıkarıp, gerçekçi ve kalıcı çözümlere kavuşturma konusunda gerçekçi adımlara ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Bu konuda toplumun her kesimine görev düşmektedir. Bize önerilerinizi, yaşadıklarınızı yazın. Sitemiz kuruluş aşamasında olduğundan, eksiklerimizi önerileriniz doğrultusunda zamanla gidereceğiz.

Herkese sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.

Hüsamettin AKYILDIZ
Dernek Başkanı

 

Madde 2- Dernek, Türk milli eğitiminin temel ilkelerine,Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve yasalara uygun olarak; özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin başta özel eğitim hakları olmak üzere, diğer haklarından zamanında, kesintisiz ve uygun ortamlarda yararlanıp, sosyal hayata uyum sağlamalarını ve kendi kendilerine yetip üretken hale gelmeleri için ilgili bireyleri, resmi ve özel kuruluşları bilgilendirmek, öneriler sunmak, işbirliği yapmak ve projeler sunarak onları dünyanın en değerli, saygın ve mutlu insanı yapmak amacı ile kurulmuştur.

Yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesinde, derneğimiz üyelerinin dışındaki vatandaşların da yararlanması amaçlanmıştır. Derneğimiz,toplumun bu alandaki ihtiyaç ve sorunlarına yönelik çözümler üreterek toplumsal gelişmeye, barışa,milli birlik ve beraberliğe katkı sağlamayı kendisine ilke edinmiştir.