Haberler

Geleneksel 10. Bahar Şenliğimiz

Geleneksel 10. Bahar Şenliği

YeniGün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi; Bursa Engelliler Federasyonu, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bursa Kent Konseyi ve Özel Eğitim Gerektiren Çocuk Hakları Derneği işbirliğiyle bu yıl Geleneksel Bahar Şenliği’nin 10.sunu gerçekleştirdi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, sunuculuğunu Bursa Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri Ayhan Zenbilci’nin yaptığı ve velilerin büyük ilgi gösterdiği şenlikte; YeniGün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  Merkezi’nin özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti sunduğu 100 öğrencisi görev aldı. Hazırladıkları gösterileri başarılı bir şekilde sergileyen öğrenciler, izleyenlere eğlenceli ve duygu dolu anlar yaşattı.

Engelliler Federasyonu adına açılış konuşmasını yapan YeniGün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  Merkezi Kurucusu Hüsamettin Akyıldız, “10. Bahar Şenliği’mizde yine birlikte olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Sizlerle bu yola 12 yıl önce çıktık. İnsan onuruna yaraşır bir hayat için, engellerin kaldırılması mücadelesini bizden önce başlatıp rahmeti rahmana kavuşanları rahmetle ve minnetle anıyorum. Halen bu mücadeleyi sürdürenlere de şükranlarımı sunuyorum. Onların başlattığı bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmeye kararlıyız. Şimdi devlet babaya, iş adamlarına ve toplumun her kesimine sesleniyoruz. Özel eğitim ve rehabilitasyon desteği alan gençlere gerekli şartlar hazırlanıp, fırsatlar verildiğinde; verilen işleri en iyi şekilde yapacakları konusunda biz onların kefiliyiz. Bu gençlerimiz size ve topluma; ‘Siz bize sakın acımayın, kendi halinize acıyın. Biz sizden yardım istemiyoruz, bize farklı muamele de yapmayın. Bize yalnızca fırsat ve imkân verin, kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız bize de öyle davranın diyor.’ Tüm misafirlerimize derin saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Programa katılan Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, programda emeği geçenlere teşekkür ederek bir engelli olarak yaşadığı sıkıntılı dönemleri anlattı. Engelliler yasasıyla engellilere; sağlıkta, eğitimde, istihdamda ve erişimde önemli hakların verildiğini belirtti. Düne göre bugün engellilerin daha çok sosyal hayatın içinde olduklarını ve ayrıca özel eğitim ve rehabilitasyon desteği alan engelli çocukların ara vermeksizin yaz dönemlerinde de eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli çalışmaların sürdüğünü belirtti.

YeniGün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  Merkezi’nin gösteri gruplarını her yıl özveriliyle hazırlayan Yaratıcı Drama Öğretmeni Şenay Karagöz ve kurumun diğer eğitmenlerinin yardımlarıyla 9 öğrenci grubundan oluşan şenlik çeşitli gösterilerle devam etti.