Haberler

8.Bahar Şenliği Yoğun İlgi Gördü

8.Bahar Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Özel eğitim sektöründe yaklaşık 10 yıldır hizmet vererek adından sıkça söz ettiren Yeni Gün Özel Eğitim Merkezi’ nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Geleneksel Bahar Şenliği, velilerden yoğun ilgi gördü.

Özel eğitim sektöründe yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Yeni Gün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, BursaEngelliler Federasyonu işbirliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’ nin katkılarıyla Bahar Şenliği düzenledi.

Özel eğitim alanında adından sıkça söz ettiren Yeni Gün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin, bu yıl 8’incisini düzenlediği Geleneksel Bahar Şenliği’ne veliler yoğun ilgi gösterdi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şenliklerde Yeni Gün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin gösterileri, renkli görüntülere sahne oldu. Hazırladıkları gösterileri başarılı bir şekilde sergileyen öğrenciler, izleyenleri büyüledi.

Şenlikte konuşan Yeni Gün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Hüsamettin Akyıldız, engelli çocuğu olan bir anne babanın en büyük mutluluklarından birisinin de çocuğunun bağımsız bir şekilde hareket ettiğini görmek olduğunu söyledi. Eğitim felsefelerinin en büyük amaçlarından birinin özgür bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Akyıldız, “İnsan hayatında en önemli şeyin özgürlük olduğunu biliyorum. Eğitim felsefemizin amacı da çocuklarımızı tam bağımsız hale getirmek. Bu açıdan bu sahne çok önemlidir. Bir insana, bir çocuğa özgürlüğü tattıran sahnede yürümesi, gezmesidir. Biz de bu konuda çaba gösteriyoruz” dedi.

Akyıldız’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Bursa Engeliler Federasyon Genel Sekreteri Ayhan Zenbilci ; engelli bireylerin de normal insanlar gibi kavga ettiklerini, aşık olduklarını, her türlü duygu ve düşünceyi kat kat yaşadıklarını söyledi. Zenbilci, engelli çocuğa sahip olan annelerden dışarıdan gelen tepkilere kulak asmamaları gerektiğini ve çocukların çıkardıkları gürültüden dolayı şikayet eden komşulardan da anlayışlı olmalarını istedi.

Şenliğe katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Özlükurt ise Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını belirterek, engelli vatandaşların yaşadıkları zorlukların farkında olduklarını ve onları anladıklarını dile getirdi. Başkan Yardımcısı Özlükurt, “Engelliler konusunda Büyükşehir ve şahsım olarak elimizden ne gelirse yapıyoruz ve yapmaya da hazırız ama sadece bizim bir şeyler yapmamızla olmuyor, vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Vatandaşlarımız, engelliler için hazırlanmış ve düzenlenmiş alanları ihlal etmemeliler” dedi. Özlükurt, bu tarz organizasyonlarla engelli bireylerin seslerini duyurduklarının altını çizerek bahar şenliği organizasyonu için Yeni Gün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teşekkür etti.

Yeni Gün Özel Eğitim Merkezi’nin özverili eğitmenlerinin yardımlarıyla gösteri yapan öğrenciler; kardelenler dans gösterileriyle duygu dolu anlar yaşatırken, dedeler ve ninelerin yanı sıra ıspanaklı yumurta tarifiyle de izleyicileri kahkahaya boğdu. Yeni Gün Özel Eğitim Merkezi mehter takımının gösterisinin büyük alkış aldığı şenlik, öğrencilerin çeşitli gösterileriyle devam etti.